Lajme

Referja shqiptare gjykoi ndeshjen Bayern-Arsenal, në Alianc Arena

Një tjetër sukses për Vjollca Izeirin

Tashmë dihet se Vjollca Izeiri është një nga arbitret shqiptare më të dalluara në arenën ndërkombëtare, e cili ka arritur të gjykojë shumë ndeshje në gjithë Evropën, shkruan albinfo.ch.

Ajo është nga Gostivari dhe së fundmi referoi duelin Bayerni i Munihut- Arsenali në Alianc

Referja e futbollit, Vjollca Izeiri, nga qyteti i Gostivarit, mbrëmë shijoi një moment shumë të veçantë në karrierën e saj. Ajo ndan drejtësinë në duelin e UEFA Champions League në konkurrencë të femrave, në duelin në Munih, ku Bayerni priti Arsenalin.

Izeiri është asistente e parë e maqedonases Ivana Projkoska, që ishte arbitre kryesore e përballjes në fjalë.

Për Izeirin kjo është një tjetër arritje e madhe, ndërsa delegimi për këtë ndeshje të këtij niveli flet për punën e shkëlqyeshme dhe përkushtimin që gostivarasja po bën në detyrën si refere e futbollit. Njëkohësisht ky fakt paraqet mirënjohje edhe për Federatën e Futbollit të Maqedonisë, për kujdesin që tregon për edukimin dhe avancimin e referëve.