LIFESTYLE

Rihanna kërkon ndryshime në SHBA

Këngëtarja Rihanna i është bashkuar një numri të madh artistësh, të cilët janë duke u bërë thirrje adhuruesve të tyre që të regjistrohen për të votuar. Insistimi i Rihannas vjen pasi që edhe Taylor Swift theu heshtjen dhe u rreshtua pas demokratëve në zgjedhjet e mesit të mandatit, përcjell albinfo.ch.

Përndryshe, procesi i regjistrimit të votuesve në disa shtete ka skaduar, e në disa ende vazhdon. Rihanna iu bëri thirrje 65 milionë ndjekësve të saj në Instagram.

Ajo po ashtu postoi edhe një fotografi të afateve të fundit për regjistrim për votim, duke thënë se ndjekësit e saj kanë një obligim që është të regjistrohen për votim.