Zvicër

Roger Federer dhe Anne Hathaway promovojnë vendet turistike të Zvicrës

Fushatë promovuese (Video)

Në vitin 2021, organi i turizmit të Zvicrës rekrutoi kampionin e tenisit dhe heroin kombëtar, Roger Federer, për të bërë një video promovuese me aktorin amerikan Robert de Niro. Rezultati ishte një klip i mprehtë që u bë viral, shkruan albinfo.ch.

Tani Switzerland Tourism ka ndërmarrë fushatën e re, e cila ka nisur pasditen e së martës dhe ende po fokusohet në një film të shkurtër me ndikim të fortë, pas spotit me Roger Federer dhe Robert De Niro, i cili arriti 100 milionë shikime.

Në një video të re, të sapopublikuar, Federer u bashkua me një tjetër yll të Hollivudit, Anne Hathaway, për të promovuar “Grand Tour of Switzerland”.

Filmi i ri i shkurtër zviceran i turizmit për të promovuar vendin tonë globalisht fokusohet në Grand Tour: 1600 kilometra bukuri natyrore dhe 13 vende të UNESCO-s. Një udhëtim që mund të udhëtohet edhe me makinë elektrike ose tren. Me pak fjalë, ka shumë mënyra për të udhëtuar dhe për t’u magjepsur nga bukuria magjepsëse e vendit tonë, shprehet regjisori i filmit të shkurtër Roger dhe Anne Hathaway.