Lajme

Sërish tërmet në Shqipëri, 5 lëkundje vetëm sot

Sërish tërmet në Shqipëri, 5 lëkundje vetëm në mëngjesin e sotëm me magnitudë më të lartë 3.9

Së fundi janë regjistruar të tjera lëkundje tërmeti gjatë natës deri në orët e para të mengjesit të sotëm në Shqipëri.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, thuhet se në Shqipëri vetëm në mëngjesin e sotëm janë regjistruar pesë lëkundje tërmeti, për fat me magnitudë të vogël.

Mediat shqiptare shkruajnë se sipas të dhënave të publikuara nga IGJEUM, lëkundja më e fundit e regjistruar për datën 9 dhjetor është ajo e orës 05:41 me epiqendër Gjirin e Lalzit, në një thellësi 7 km dhe me magnitudë 2.1.

Ndërkohë që lëkundja me magnitudë më të lartë, 3.9, për këtë datë është ajo e regjistruar në orën 05:29 me epiqendër në Shetaj, Kepi i Rodonit dhe thellësi 31 km, përcjell albinfo.ch.

Shihni më poshtë tabelën për të dhënat e lëkundjeve që janë regjistruar gjatë natës:

 

Image