Të tjera

Sezoni turistik në Ulqin, kosovarët “pushtojnë” plazhet

Ulqini, i mbushur me turistë kosovarë

Qyteti bregdetar shqiptar, Ulqini, është gati për sezonin turistik që ka filluar dhe pritet të mbledhë një numër të madh të turistëve, shkruan albinfo.ch.

Ulqini ka një plazh të bukur dhe ofron një shumë llojshmëri të bukurive që posedon, qoftë nga natyra, kalaja e Ulqinit, ushqimet e shijshme, pastërtisë dhe natyrës.

Që nga uji e deri te rëra, ky plazh i krijuar aq bukur nga nëna natyrë, është një fat i madh për njerëzit që arrijnë ta shijojnë e të pushojnë, shkruan tutje albinfo.ch.

Në pikat kufitare të Malit të Zi thuhet se të shumtë janë turistët nga Kosova që janë nisur drejt bregdetit të Ulqinit.

Hotelet, pronarët e plazheve, restorantet, kafenetë dhe ulqinakët janë përgatitur për një fluks të madh të turistëve nga Kosova./ albinfo.ch