Lajme

Shqipëri: 2 viktima dhe 150 raste të reja me COVID-19

Dy pacientë kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit. Njoftimin e ka përcjellë Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e fundit për numrat Covid.

Nga 809 testime të kryera, kanë rezultuar pozitiv në këto 24 orë 150 persona. Shumica e rasteve Covid janë në Tiranë me 66 raste të reja.

Ndërkohë në dy spitalet Covid janë të shtruar aktualisht 189 pacientë, mes të cilëve 16 në terapi intensive dhe 5 persona të intubuar.