Sporte Luftarake

Florian Marku sërish kampion në boks

29-vjecari Marku ka arritur të mbrojë titullin kampion bote në kategorinë IBF në peshën e lehtë përballë uellsianit Chris Jenkins

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka arritur të fitojë me nokaut në raundin e katërt ndeshjen ndaj Chris Jenkins.

Me këtë fitore në Njukasëll të Britanisë së Madhe, Marku vazhdon të mbetet kampion botëror që prej shtatorit 2021.

Fitorja e së shtunës është e 12-ta për të në boksin profesionist dhe e 8 me nokaut.
Deri tani, Florian Marku nuk ka asnjë humbje në boks ndërsa si rezultat ‘negativ’ ka vetëm një barazim me pikë/euronews


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI