Lajme

Solothurn: Djali sulmon prindërit dhe vëllain

Një 22-vjeçar me shtetësi italiane sulmoi prindërit dhe vëllain e tij në Trimbach SO.

Policia mori një raport të babait sot pak para orës gjashtë se djali i tij kishte sulmuar atë, vëllain dhe nënën e tij.

Vëllai, babai dhe nëna u plagosën rëndë. Nëna ishte dërguar me urgjencë në spital

Autori i krimit, një italian 22-vjeçar, kishte dalë tashmë nga shtëpia kur mbërriti patrulla. Një kërkim u iniciua menjëherë. 22 vjeçari më në fund u arrestua në stacionin Olten.

Policia nuk zbuloi, se si djali plagosi familjarët e tij. Sfondi dhe krimi janë objekt i hetimeve të vazhdueshme, përcjell Albinfo.ch.