Lajme

Southgate flet për mikpritjen e jashtëzakonshme në Kosovë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën, të vlefshme për eliminatoret Euro 2020, në kuadër të Grupit A.

Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 në kuadër të Grupit A.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes, trajneri i Anglisë, Southgate ka folur në theks të veçantë për pritjen dhe luftën kundër racizmit.

“Ne presim me padurim që të shohim nesër një atmosferë të mirë, një mbështetje të madhe. Ka pasur mbështetje në mediat sociale, parulla të shumta, presim këtë edhe nesër një stadium”, ka thënë fillimisht Southgate, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch

“E presim një atmosferë të mirë nesër. Po e presim me padurim atmosferën e nesërme”.