Shqipëria

Stoltenberg dhe Rama zhvilluan një bisedë telefonike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Shefin e NATO-s, James Stoltenberg.

Detajet e bisedës i ka zbardhur Stoltenberg, i cili shkruar në Twitter se ka biseduar me Ramën për ndihëm që Shqipëria dhe NATO i kanë dhënë Ukrainës.

Ndërkohë në fokus të bisedës ka qenë edhe anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në Aleancën Euroatlantike.

Thirrje e mirë me kryeministrin @ediramaal  i #Shqipërisë për mbështetjen e #NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit #rus. #Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si #Finlanda dhe #Suedia do të forconin Aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së Dyerve të Hapura. 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI