Të tjera

Sukses historik për Zvicrën në Lojërat Olimpike

Garueset nga Zvicra kanë përfunduar në podium, duke fituar tri medaljet, të artën, të argjendtën dhe të bronztën

Zvicra ka arritur një sukses historik në Lojërat Olimpike në Tokio, duke fituar të tri medaljet në një garë të vetme, një sukses që nuk kishte ndodhur që nga viti 1936, njofton faqja olimpike e Zvicrës, shkruan albinfo.ch.

Jolanda Neff ka fituar medaljen e artë, Sina Frei të argjendtën dhe Linda Indergand të bronztën në garën për biçikleta malore në Olimpiadën Verore 2020.

Tri garueset ishin shumë të lumtura, duke festuar me flamurin zviceran. Një ngjarje e rrallë që nga shtet, tri garuese përfundojnë në podium, për të rrëmbyer të tri medaljet.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI