Futboll

Sulmuesi i Kombëtares: Po përgatitemi seriozisht

Sulmuesi i Kombëtares, Bekim Balaj, ishte i pranishëm konferencën për shtyp zhvilluar qytetin e Frankfurtit ditën e sotme, ku foli për përgatitjet e skuadrës si dhe për modulet e përdorura nga trajneri Reja gjatë kësaj periudhe. fund nuk mungoi dhe një koment për rikthimin e Çikalleshit. 

“ Çdo gjë po shkon mirë dhe po përgatitemi seriozisht. Kemi disa ditë jemi grumbulluar, stërvitja ka qenë intensive me përqendrim maksimal për pasur formën mirë për këto dy ndeshje. Gjërat ndryshojnë pasi kemi trajner ri dhe një metodë tjetër punuar. Sigurisht çdo ekip ndodhin. Ndihemi mirë dhe lumtur dhe me shumë rëndësi është për këto ndeshje jemi gjithë gati” 

Balaj ka thënë se e rëndësishme për ne është jemi gati për çdo lloj skeme dhe duke dhënë mirën tonë çdo rezultat është i mundshëm. 

Prej vitesh Kombëtarja ka luajtur me një sulmues. Ka qenë zgjedhje e trajnerëve mëparshëm. Është hedhur edhe opsioni me dy sulmues dhe është mirë për cilindo luan sulm ketë një partner. Mundësia për shënuar do jetë akoma e madhe. E rëndësishme është secili luan është e sigurt do japë mirën, ka thënë Balaj 

Jemi për një interes përbashkët Shqipëria arrijë maksimumin e pikëve, arrijë fitoren këtë 2 ndeshje do na ndihmonte shumë për ecurinë. Ardhja e lojtarëve si Cikalleshi i bën mirë ekipit dhe ndihmon arritjen e objektivave” shtoi Balaj