Shqipëria

Supergrabitja në Rinas, zbulohet një pjesë tjetër e parave

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit më 9 prill 2019.

“BalkanWeb” mëson se policia i ka gjetur shumën prej 5 mijë eurosh shtetasit Elton Pikli.

Ndërkohë, një shumë tjetër i është gjetur babait të Renaldo Sulës, përcjell albinfo.ch.

Nga ana tjetër, gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë për të bërë analizën e ADN-së për Elton Piklin dhe Oltian Veselin.