Lajme

Trajneri i Kampionëve kosovarë: Po përmbushem në çdo aspekt

Trajneri kosovar i xhudos, i cili po bën histori, Driton Kuka, ka lavdëruar sportistët e tij pas fitoreve në Kampionatin Evropian, duke thënë se kjo është ditë e madhe dhe e lumtur për vendin dhe popullin.

Pas fitores së Akil Gjakovës, Kuka ka shkruar në Facebook se sportistët kanë arritur mbi 20 medalje elitare, derisa vajzat i ka quajtur heroina, përcjell Albinfo.ch.

“Po përmbushem në çdo aspekt nga nxënësit e mi”, ka deklaruar ai.

Toni Kuka është trajner i 4 kamiponëve të xhudos, të cilët janë edhe ambasadorët më të mirë të Kosovës nëpër botë.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI