Lajme

UEFA e dënon rëndë Man City

Manchester City ka pësuar një dënim të rëndë nga UEFA, me dy vjet mosparaqitje ne Ligën e Kampionëve dhe me 30 milionë euro

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka dhënë një dënim për skuadrën e Manchester City, përcjell lajmi.net.

Kampionët e Premierligës janë dënuar me dy vjet mosparaqitje në Ligën e Kampionëve.

Gjithashtu, ‘Citizens’ do të duhet të paguajnë 30 milionë euro në kuadër të këtij dënimi.

Gjithçka ka ardhur si pasojë e shkeljes së Fair Play Financiar, shkruan lajmi.net, përcjell albinfo.ch.