Lajme

Venecia, pastiçeri shqiptar krijon vepra impresioniste pikture dhe skulpture

Në Murano të Venecias, secili klientët që hyjnë në restorantin ku ai punon janë të kënaqur dhe njëkohësisht të habitur me veprat e shqiptarit

Në Murano të Venecias, pastiçeri shqiptar, Selam Allaraj, krijon vepra impresioniste pikture dhe skulpture që do t’ju emocionojnë vetëm për t’i parë, shkruan albinfo.ch.

Pa dyshim se për të gjithë kilentët e kësaj pastiçerie thuhet se kombinimi më perfekt që ata kanë parë ndonjëherë mes ngjyrave në harmoni me shijen dhe formën, gjë që e bën unik secilin krijim të tij. Secili nga klientët që hyjnë në restorantin ku ai punon në Venecia, janë të kënaqur dhe njëkohësisht të habitur me veprat e shqiptarit, ndër më të mirët në qytet.

Allaraj e nisi nga Topojani i Kukësit dhe pas vitesh e vitesh pune dhe kurse specializimi në Milano, me talentin qe u bë Kulinary Art Design në Punta Conterie në Murano, Venecia, ku arti i qelqit dhe i tortave janë mahtinëse me shijen e tyre. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI