Sporti

Vetëm barazim për Shqipërinë

Ndeshja në Elbasan përfundoi pa gola

Shqipëria ka barazuar pa gola me Jordaninë në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Elbasan, shkruan albinfo.ch.

Christian Panucci befasoi fillimisht, duke lënë në bankën rezervë Elseid Hysaj dhe Ledian Memushaj, derisa në pjesën e parë, vendësit kishin disa raste të mira shënimi, por pa arritur të mposhtin portierin kundërshtar.

Në pjesën e dytë, Panucci bëri disa ndërrime, megjithatë, pa efekt, pasi rastet nuk mungonin, por nuk arritën të shënojnë gol.

Kështu ndeshje miqësore përfundoi pa gola dhe me pak emocione. Ndeshjen e gjykoi gjyqtari nga Kosova, Genc Nuza.

Kuqezinjtë ndeshjen e ardhshme do ta kenë në Ligën e Kombeve ndaj Izraelit të dielën në udhëtim.