Lajme

Vetura pa shofer shkakton aksident të rëndë – 1 i vdekur, 9 të lënduar rëndë

Manovra e gabuar ka shkaktuar përplasje me disa automjete të tjera. Si pasojë, pasagjeri 33-vjeçar i një Mercedes-Benz ka humbur jetën në vendngjarje

Për arsye që ende nuk janë sqaruar, një mjet autonom testues elektronik ka kaluar në drejtimin e kundërt të rrugës në Baden-Württemberg dhe ka shkaktuar një aksident të rëndë trafiku, transmeton albinfo.ch.

Në aksidentin që ka ndodhur në afërsi të Römerstein, një burrë ka humbur jetën dhe nëntë persona të tjerë kanë pësuar lëndime të rënda, raporton “Bild”.

Katër automjete janë përfshirë në aksidentin e përmendur. Një BMW iX, i cili sipas policisë është një mjet autonom e-testues, ka përfunduar në korsinë e kundërt (përballë) për arsye të pazbardhura ende, përcjell albinfo.ch. Në BMW ndodhej një 43-vjeçar, por aktualisht nuk dihet nëse ai drejtonte mjetin në momentin e aksidentit.

Manovra e gabuar ka shkaktuar përplasje me disa automjete të tjera. Si pasojë, pasagjeri 33-vjeçar i një Mercedes-Benz ka humbur jetën në vendngjarje.

Shërbimet e shpëtimit kanë shkruar në vendin e aksidentit me katër helikopterë dhe dhjetë autoambulanca. Personat e përfshirë në aksident janë dërguar në spitalet përreth.

(Foto: Ilustrim)


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI