Kosova

Xabi Alonso: Xhaka me performancë të shkëlqyer

Granit Xhaka po tregon performance të mirë tek skuadra e Bayer Leverkusenit në Bundesligë, përcjell albinfo.ch.

“Granit Xhaka është në gjendje jashtëzakonisht të mirë – fizike dhe mentale. Ai e kupton jashtëzakonisht mirë lojën, ka një ndikim shumë të madh dhe komunikon shumë me lojtarët e tjerë, të cilët i besojnë shumë – që është më e rëndësishmja për një mesfushor.”

Graniti është për momentin dora kryesore e zgjatur e trajnerit Xabi Alonso në fushën e blertë. Por çfarë pritni sot nga Xhaka dhe Bayer Leverkusen në ndeshjen derbi me Bayernin e Mynihut. Çka mendoni: Kush do të fitojë?