Lajme

Xhaka i pakënaqur me rezultatin e sotëm

Ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës ka përfunduar me rezultat 1-1

Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka nuk është ndarë i kënaqur me rezultatin 1-1 mes Zvicrës e Uellsit, e cila u zhvillua sot.

Xhaka i cili në fushë ishte kapiten, ka shkruar në “Facebook” pas ndeshjes duke thënë se është nder të udhëhoqi Zvicrën si kapiten.

“Gjithmonë një nder ta udhëhoqi Zvicrën, veçanërisht në një turne të madh si ky”.

“Nuk ishte rezultati që donim por do të japim gjithçka për të arritur në fazën tjetër”, ka shkruar Xhaka, përcjell Albinfo.ch.

Në Grupin A lider është Italia me tri pikë, ndërsa Zvicra dhe Uellsi kanë nga një pikë. Turqia është e fundit pa pikë.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI