Teatër

Yllka Gashi: Filmi “Zgjoi” do të bëjë histori

Pavarësisht filmi “Zgjoi” nuk shkoi në ‘Oscars’, Yllka Gashi tha se ky film do të bëjë histori.

Pavarësisht se filmi “Zgjoi” nuk arriti të nominohej për çmimin Oscars 2022, ky film ishte në listën e ngushtë prej 15 filmash që u nominuan në kategorinë e filmit më të mirë ndërkombëtar, përcjell albinfo.ch.

Pas këtij lajmi, ka reaguar aktorja e Yllka Gashi, e cila përmes një postimi në Facebook ka shprehur gjithë mirënjohjen e saj për të gjithë ata që e mbështetën këtë projekt.

““Zgjoi” që e punuam me shumë pasion e përkushtim, na hapi dyer e na e mundësoi jo vetëm të kemi shpërthim ndërkombëtar në karrierat tona, por edhe ta promovojmë Kosovën e suksesin e grave të Kosovës! “Zgjoi” na solli gëzim e na bëri krenarë të gjithëve dhe shkroi histori te re për kinematografinë tonë! Ishte dhe mbetet rrugëtim i bukur e i paharruar, për të cilin jam shumë falënderuese! Faleminderit shumë që u gëzuat për ne e për dashurinë e përkrahjen e jashtëzakonshme që na e keni dhënë që një vit!

Jam e bindur që në vitet në vijim filmi kosovar do të bëjë histori, duke u nominuar e fituar në edicionet e ardhshme të Akademisë. Kosova ka shumë talente e rrëfime autentike, të cilat duhet t’i tregojmë! Edhe një herë, faleminderit nga zemra!”, shkroi aktorja në postimin e saj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI