Lajme

Zbulohet shkaku i vdekjes së tre personave në Bulqizë

Ditën e sotme vendi u trondit nga një lajm i hidhur, ku tre persona ndërruan jetë në Ostren të Madh në Bulqizë.

Ata ishin pjesëtarë të një familje dhe bëhet fjalë për nënën së bashku me djalin dhe vajzën, ndërkohë që vajza tjetër ndodhet në Spitalin Ushtarak në Tiranë, në reanimacion, për momentin jashtë rrezikut për jetën.

Sipas burimeve për Top Channel, bëhet me dije se shkak i vdekjeve është helmimi, teksa akoma nuk është saktësuar nëse është helmimi nga gazi apo nga ushqimi.

Pritet që autopsia të zbardhë ngjarjen e plotë.

Nëna është 45-vjeçarja Rajmonda Tola, vajza 22-vjeçarja Rudina dhe Fatjoni, djali 15 vjeç.

Kryefamiljari Ylber Tola nuk ndodhej në shtëpi, sepse është emigrant në Greqi, përcjell albinfo.ch.