Futboll

Zvicra triumfon përballë Irlandës së Veriut

Nati ka fituar 2:0 përballë Irlandës së Veriut

Zvicra ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Irlandës së Veriut me rezultat 2:0, në kualifikimet e Kampionatit Botëror, shkruan albinfo.ch.

Golin e parë e realizoi Zuber në 45+3’, duke shkuar në pushim me një gol epërsi.

Goli i dytë erdhi në minutën e 91-të me anë të Christian Fassnacht.

Xherdan Shaqiri ishte kapiten dhe luajti për 92 minuta.

Goli i pare

Goli i dyte


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI