Sport

Zyrtare: Admir Mehmedi prezantohet në Antalyaspor

Admir Mehmedi nga Wolfsburgu në Gjermania ka kaluar në Antalyaspor të Turqisë

Futbollisti shqiptar Admir Mehmedi është transferuar te skuadra e Antalyasporit në Turqi.

Njoftimi është dhënë nga skuadra turke në rrjetet sociale. Ai do të jetë pjesë e kësaj skuadre deri në qershor të vitit 2024, përcjell albinfo.ch.

Mehmedit i përfundonte kontrata me skuadrën e Wolfsburgut në verë dhe do të ishte si lojtar i lirë.

Mehmedi në Bundesligë ka luajtur edhe me Bayer Leverkusenin. Ai i kishte luajtur 84 ndeshje dhe kishte shënuar 13 gola e 14 asistime.

Ish-futbollisti i Bundesligës, Nuri Shahin, është futbollist dhe trajner te skuadra e Antalyasporit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI