Sporti

30 futbollistë në garë për “Topin e Artë”

Janë mësuar emrat e 30 futbollistëve që janë në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz “Topi i Artë” që jepet nga “France Football”.

“France Football” ka prezantuar emrat a kandidatëve, me Cristiano Ronaldon e Real Madridit dhe Portugalisë që konsiderohet favorit për ta fituar për herë të pestë çmimin, shkruan albinfo.ch.

Kjo është lista e 30 futbollistëve kandidatë për “Topin e Artë”:

 

Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)

Karim Benzema (Real Madrid)

Gianluigi Buffon (Juventus)

Edinson Cavani (PSG)

Philippe Coutinho (Liverpool)

Kevin De Bruyne (Man City)

David de Gea (Man Utd)

Paulo Dybala (Juventus)

Edin Dzeko (Roma)

Radamel Falcao (Monaco)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Mats Hummels (Bayern Munich)

Harry Kane (Tottenham)

N’Golo Kante (Chelsea)

Toni Kroos (Real Madrid)

Robert Lewandowski (Bayern Munich)

Sadio Mane (Liverpool)

Marcelo (Real Madrid)

Dries Mertens (Napoli)

Lionel Messi (Barcelona)

Luka Modric (Real Madrid)

Neymar (PSG)

Jan Oblak (Atletico Madrid)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Luis Suarez (Barcelona)

Eden Hazard (Chelsea)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Leonardo Bonucci (AC Milan)

Kylian Mbappe (PSG)

Isco (Real Madrid)