Kosova

Majlinda Kelmendi dhe kampi stërvitor i xhudos vazhdojnë përgatitjet në Austri

Xhudistët e përfaqësueses së Kosovës po vazhdon stërvitjet në Austri me synime për të realizuar planin e punës drejt Olimpiadës. Pjesë e kampit stërvitor është edhe kampionia botërore në xhudo, Majlinda Kelmendi, shkruan Albinfo Austria.
Driton Kuka, përmes një postimi në “Facebook”, ka shkruar se puna atje po vazhdon rregullisht, pavarësisht disa problemeve që kishin pasur për udhëtim jashtë vendit.

“Kampi stërvitor në Austri po vazhdon! Përkundër shumë vështirësive për udhëtim jashtë vendit, ne po arrijmë të realizojmë planin e punës drejt Olimpiadës! Dua të veçoj ndihmën nga Ambasada e Kosovës në Vjenë, Ambasadorin Pllana, miken tonë Shkurten dhe mbarë stafin për mbështetje në çdo moment për ekipin tonë! Kosova dita-ditës po rritet si shtet i fuqishëm në çdo aspekt! #tokyo2020plus1”, ka shkruar Kuka.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI