Lajme

Action Bronson publikon dokumentarin nga vizita në Prishtinë

Action Bronson ka sjellë dokumentarin e realizuar gjatë vizitës në Kosovë.

Ariyan Arslani i njohur më mirë me emrin skenik Action Bronson, është një reper, shkrimtar, kuzhinier dhe prezantues televiziv. Në gusht 2012, ai nënshkroi me Warner Bros. Records, por më vonë u transferua në etiketën e shpërndarë në Atlantic Records Vice Record, transmeton albinfo.ch.

Arslani udhëheq një shfaqje bisede, shumëllojshmëri The Untitled Action Bronson Show, si dhe programin e tij të udhëtimit Fuck, It’s Delicious, në Viceland.

Bashkëpunëtorët e tij të shpeshtë Meyhem Lauren, The Alchemist, dhe më parë Big Body Bes janë rregullore në të dy serialet e tij televizive. Mario Batali, Andrew Zimmern, Daniel Boulud, Rick Bayless, Grant Achatz, dhe të tjerë kanë qenë mysafirë në serialin e tij televiziv.

Ai kohë më pare ka eksploruar Kosovën, në veçanti, Prishtinën, duke sjellë dokumentarin e realizuar gjatë vizitës në Kosovë, transmeton albinfo.ch.

Duhet theksuar se Action Bronson në vitin 2018 mori pjesë në festivalin “Sunny Hill” bashkë me Dua Lipën e disa emra të njohur.

Këtë udhëtim, ai e shfrytëzoi edhe për të bërë një vizitë në Kosovë dhe Maqedoni, bashkë me disa miq të tij.

Madje, ai ka realizuar edhe një dokumentar, ku sjell pamje nga vendet që vizitoi, ushqimet që i provuan si dhe vizitat tek familjarët e tij.

Me këtë dokumentar, ai tregon nga afër për mikpritjen që shqiptarët u bëjnë të gjithëve, si dhe kulturën që ka Kosova dhe Maqedonia, ndërsa nuk munguan pamjet nga festivali “Sunny Hill”.

Si i dhënë pas kuzhinës, Bronson në pjesën më të madhe të dokumentarit tregon për ushqimet që i ka ngrënë ku ka shkuar si dhe ato që i përgatiti bashkë me hallën e tij.

Për më shumë, ndiqeni videon e mëposhtme, ku gjendet dokumentari i plotë i reperit dhe kuzhinierit të njohur. /Albinfo.ch.