Futboll

Ademi shënon golin e parë, por Baseli dëshpëron

Sulmuesi shqiptar ka gjetur golin e parë me skuadrën e Baselit

Baseli i disa futbollistëve shqiptarë ka dëshpëruar në shtëpi, dukë pësuar nga St. Gallen me rezultat 1:2, përcjell albinfo.ch.

Golin e vetëm për Baselin e ka shënuar Kemal Ademi në minutën e 57-të.

Ky ishte goli i parë për Ademin për skuadrën e Baselit.

Taulant Xhaka dhe Kemal Ademi e filluan ndeshjen nga minuta e parë, derisa Edon Zhegrova, hyri në lojë në pjesën e dytë. Albian Ajeti nuk u shfrytëzua për këtë ndeshje.