Maqedonia

Ali Ahmeti prezanton Bujar Osmanin si kandidat për President të Maqedonisë së Veriut

Raportohet se kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot përmes platformës së Facebook-ut ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidat për President të Maqedonisë së Veriut, përcjell albinfo.ch.

Kjo vjen pas disa ditë paralajmërimesh nga zyrtarët e BDI-së, por edhe nga vetë kreu i partisë, Ali Ahmeti.

Në bllokun shqiptar do të kemi dy kandidatë për president, Bujar Osmanin nga BDI dhe Arben Taravarin nga opozita.