Kosova

Ambasada e Zvicrës në Kosovë, shkruan për Florijana Ismailin

“Florijana Ismaili: Buzëqeshja rrezatuese është ajo që mbetet.”

Gjatë ditës së djeshme është gjetur trupi i pajetë i futbollistes shqiptare, Florijana Ismaili, në liqenin Como, përcjell albinfo.ch. Florijana Ismaili u raportua zhdukur në këtë liqen qysh nga dita e shtunë, dhe u gjet e pajetë vetëm pas tri ditësh.

Vdekja e saj ka pikëlluar njerëzit anembanë botës, e reagimet nuk kanë munguar.

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka shpërndarë një lajm për vdekjen e saj me një mbishkrim në gjuhën shqipe: “Florijana Ismaili: Buzëqeshja rrezatuese është ajo që mbetet”.

Floriana Ismajli ishte futbolliste me prejardhje nga Lugina e Preshevës dhe luante për Kombëtaren Zvicerane të futbollit.

Bota e futbollit, në zi për Florijana Ismailin