Lajme

Apple sqaron problemet me iPhone 15

Pas ankesave se telefonat e rinj po ngrohen shumë, Apple ka njoftuar se pajisje ngrohet ditët e para, pas konfigurimit të pajisjes për shkak të rritjes së aktivitetit.

“Një çështje tjetër përfshin disa përditësime të fundit të aplikacioneve që po e mbingarkojnë sistemin”, theksuan nga kompania Apple.

Aplikacionet e palëve të treta që shkaktojnë problemin përfshijnë lojën Asphalt 9; Instagrami i Metës (META.O); dhe Uber, sipas kompanisë. Instagram tashmë e rregulloi problemin me aplikacionin e tij më 27 shtator, transmeton reuters.

Rregullimi i ardhshëm i gabimeve në iOS 17 nuk do të ulë performancën për të adresuar temperaturën e iPhone.

Kompania me seli në Cupertino, Kaliforni tha se iPhone 15 Pro dhe Pro Max nuk kanë telashe me mbinxehje për shkak të dizajnit.