Qatar 2022

Argjentina apo Franca, kush do të shpallet më e mira në botë?

Sonte zhvillohet finalja e Botërorit në Katar, ku do të përballen Argjentina dhe Franca

Argjentina-Franca është finalja e madhe e Kampionatit Botëror të futbollit, që sonte përfundon në Katar, shkruan albinfo.ch.

Ndeshja zhvillohet nga ora 16:00, ku sytë e të gjithë botës do të ndjekin këtë super sfidë.

Të dy kombëtaret e kanë fituar nga dy herë Botërorin dhe synojnë të shtojnë edhe një yll më shumë në fanellë.

Argjentina e Messit dhe Franca e Mbappes synojnë medaljen e artë pas një rrugëtimi aspak të lehtë, sidomos për argjentinasit që e filluan me humbje nga Arabia Saudite.

Messi dhe Mbappe kanë shënuar nga pesë gola dhe është një duel se kush do të shpallet shënuesi më i mirë apo edhe futbollisti më i mirë i Botërorit.