Bota

Arrestohen shqiptarët e arratisur nga burgu grek

Të martën e shkuar dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Halkidikisë.

Të njëjtit janë arrestuar nga policia greke pesë ditë pas arratisjes.

Mediat shqiptare kanë raportuar se shqiptarët e moshës 31 dhe 33 vjeç janë identifikuar në një zonë pyjore të fshehur në një plantacion me kanabis në Efpaliou Fokis.

Të dy shqiptarët, sipas raportimeve, kanë qenë të armatosur me kallashnikovë dhe granata.

Në media nuk është raportuar për ndonjë përleshje mes dy palëve.

Ata janë të dënuar me burgim të përjetshëm.