Lajme

Astera Tuhina, 16-vjeçare, debuton në elitën e basketbollit spanjoll

Reprezentuesja e Kosovës, Astera Tuhina, ka debutuar edhe zyrtarisht në elitën spanjolle me ekipin e saj, Deportivo Promete.

Tuhina, vetëm 16-vjeçare, debutoi kundër SPAR Girona, ekip në të cilin luajnë yje të kombëtareve nga Spanja dhe Serbia, njofton Federata e Basketbollit e Kosovës.

Tuhina është duke e vazhduar me sukses prej disa vitesh karrierën e saj në Spanjë.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI