Futboll

Bajrami me dy super gola ndaj Napolit

Nedim Bajrami ka shënuar dy gola të bukur ndaj napolitanëve

Napoli ka mundur Empolin 3:2 dhe u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Dy golat për Empolin i realizoi futbollisti shqiptar me prejardhje nga Tetova, Nedim Bajrami. Ai barazoi dy herë rezultatin për skuadrën e tij, që në fund u mposhtë dhe u eliminua. Bajrami shënoi dy gola mjaft të bukur, shkruan albinfo.ch.

Empoli e ka blerë për 500 mijë euro futbollistin shqiptar nga Grasshopper.

Për Napolin nga fillimi u paraqit Amir Rrahmani, derisa për Empolin, Kristjan Asllani hyri në lojë në minutën e 85-të, pikërisht kur edhe u ndërrua Bajrami.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI