Lajme

Bebe Rexha, 1 miliard dëgjime në platformën Spotify

Tashmë dihet se platforma Spotify është një nga platformat më të famshme të muzikës online, ku të gjithë artistët promovojnë këngët e tyre, transmeton albinfo.ch.

Suksesi i radhës për këngëtaren me origjinë shqiptare vjen nga Bebe Rexha, e cila ka arritur shifra rekord të dëgjimit.

Ajo e ka ndarë lajmin me ndjekësit, se kënga e saj “In the name of love”, e cila është një bashkëpunim me Martin Garrix, ka arritur të dëgjohet një miliard herë në platformën muzikore “Spotify”.

“Në ditën kur e kam bërë këtë këngë, e kam ditur se është speciale”, ka shkruar Bebe, duke falënderuar bashkëpunëtorët dhe mbështetësit e saj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI