Muzikë

“Ukraina e shkatërruar nga lufta”, favorite për të fituar në Eurovizion

“Ukraina e shkatërruar nga lufta” është favoritja për të fituar konkursin e këngës në Eurovizion të javës së ardhshme, i cili do të organizohet nga Italia për herë të parë në më shumë se 30 vjet.

Kalush Orchestra, një grup që ndërthur folklorin tradicional dhe hip-hop, po konkurron në këtë event me këngën Stefania, e cila është bërë himn në shtëpi.

E shkruar nga frontmeni Oleh Psiuk si nderim për nënën e tij, Stefania është gjithashtu më e ndjekura në YouTube në mesin e 35 pretendentëve, transmeton tutje albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI