Bota

Britania do të menaxhojë rreziqet e Brexit-it

Britania do të menaxhojë rreziqet e tërheqjes së saj nga Bashkimi Evropian, dhe është e vendosur të fillojë përpara me Brexit.

Kështu, tha sekretari i saj i Jashtëm Dominic Raab të mërkurën pas bisedimeve me homologun e tij amerikan në Uashington, përcjell Albinfo.ch.

“Ne do të menaxhojmë rreziqet që vijnë. Mund të largohemi në fund të tetorit dhe jemi të vendosur të bëjmë një sukses të tij”, tha ai në konferencë të përbashkët për shtyp me sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo.