Shqipëria

Ronaldo dhe Buffon u dhurojnë fanellat fëmijëve që shpëtuan nga tërmeti

Kryeministri shqiptar Rama u ka bërë një vizitë të bukur, ku Cristiano Ronaldo dhe Buffon i kanë takuar  

Aureli dhe Alesjo janë dy fëmijë që janë hedhur nga pallati i tyre dhe i kanë shpëtuar tërmetit, ku familjarë kanë ndërruar jetë.

Kryeministri shqiptar Edi Rama u ka bërë një vizitë të bukur, ku Cristiano Ronaldo dhe Buffon i kanë takuar, përcjell albinfo.ch.

Ai ishte i ftuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili ka befasuar dy fëmijët të cilët mbetën pa familje për shkak të tërmetit në Durrës.

Së bashku me Ronaldon ishte edhe portieri legjendar i Juves, Gigi Buffon.

Ata janë takuar në Romë të Italisë, ku Juventus të shtunën do të përballet me Lazion.