Sporte Luftarake

Distria Krasniqi merr një lajm fantastik nga Mastersi i Kinës

Xhudistja arriti të fitonte medaljen e artë në Mastersin e xhudos në Qingdao të Kinës

Distria Krasniqi javën që shkoi e ngriti flamurin e Kosovës në podium, duke triumfuar në Mastersin e Kinës.

Xhudistja jonë arriti të fitonte medaljen e artë në Mastersin e xhudos në Qingdao të Kinës, për të mbrojtur titullin e fituar në vitin paraprak.

Medalja e artë Distrias i solli edhe 1800 pikë të tjera olimpike.
Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka shpallur Ipponin e Distrias në sfidën kundër Narantsetseg Ganbaatar më të mirin në Mastersin e Kinë, IJF ka përzgjedhur pesë Ipponet më të mirë dhe i Distrias u rendit në vendin e parë.