Lajme

Dua Lipa, e nominuar 4 herë në “Billboard Music Awards 2021”

Dua Lipa vazhdon sukseset në karrierën e saj muzikore, ajo është e nominuar në katër kategori për çmimet “Billboard Music Awards 2021”, përcjell albinfo.ch.

Fituesit do të shpallen gjatë një ceremonie që do të zhvillohet më 23 maj 2021 dhe artistja shqiptare do të konkurrojë për Top Female Artist, Top Hot 100 Artist, Top Radio Songs Artist dhe Top Radio Song.

Artistë të tjerë me shumë nominime janë edhe DaBaby me 11, Gabby Barrett me 9 dhe Pop Smoke me 10 nominime.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI