LIFESTYLE

Dua Lipa, fituese e çmimit ‘Best Pop’ në MTV EMA

Dua Lipa ka arritur që të fitojë një çmim në natën e ndarjes së çmimeve të MTV-së.

Këngëtarja shqiptare u zgjodh këngëtarja më e mirë e vitit në muzikën pop, duke lënë prapa vetes emrat e njohur si Camila Cabello dhe Ariana Grande, përcjell albinfo.ch.

Ndarja e çmimeve nga MTV për më të mirë te Evropës është duke u zhvilluar ende.

Në këtë eveniment të pranishëm janë edhe dy artiste me prejardhje shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Konkurrentët për çmimin ‘Best Pop’:

Ariana Grande

Camila Cabello

FITUES: Dua Lipa

Hailee Steinfeld

Shawn Mendes