Lifestyle

Dua Lipa vendos edhe një rekord

Këngëtarja e njohur shqiptare ka vendosur edhe një rekord në karrierën e bujshme të saj

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa po vazhdon me suksese në skenën ndërkombëtare.

Dua është e para femër në histori që ka tre këngë që janë dëgjuar mbi 800 milionë herë në Spotify.

23-vjeçarja e ka arritur sukses me këngët “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”, përcjell albinfo.ch.

Lipa është duke punuar me albumin e ri dhe shumë shpejt do të publikojë projektet e reja. Pothuajse të gjithë këngët e saj janë hite dhe në top lista evropiane e botërore.

Në muajin shkurt, Dua u bë e para shqiptare që fitoi dy çmime Grammy, eventi më i rëndësishëm muzikor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI