Futboll

E ardhmja e Etrit Berishës, mes Anglisë dhe Italisë

Etrit Berisha nuk është  portier titullar te skuadra italiane Atalanta. 

Reprezentuesi shqiptar e nisi mirë sezonin me Atalantën, duke mbrojtur rregullisht dhe duke qenë pjesë e rëndësishme e formacionit bazë. 

Por ndeshja e Kupës Italisë ndaj Fiorentinës (3-3) doli jetë e fundit për prishtinasin. 

atë takim Berisha nuk ishte formë mirë dhe nga ajo kohë portën e Atalantas e mbron Gollini. 

30-vjeçari nuk do qëndrojë te Atalanta, pasi synon transferohet te një skuadër, ku do jetë portier i parë. 

Mediat italiane kanë raportuar se e ardhmja e tij mund jetë edhe Angli, ku disa skuadra kanë shfaqur interesim për . 

Por prishtinasi karrierën mund ta vazhdojë edhe Itali, ku shumë skuadra e pëlqejnë reprezentuesin shqiptar.