Futboll

Edon Zhegrova gati për ndeshjet e marsit

Kosova rikthehet të luajë futboll këtë vit në kuadër të ndeshjeve të para kualifikuese për EURO “Gjermania 2024”.

Gjatë këtij muaji, Kosova do të zhvillojë dy ndeshje, njërën më 25 mars (vs. Izraeli, mysafir), dhe tjetrën më 28 mars (vs. Andorra, vendas).

Lojtarët e ekipit kosovar kanë filluar të mblidhen. Njëri prej tyre është Edon Zhegrova, ku në ‘InstaStory’, ka publikuar një foto në aeroportin ‘Adem Jashari’.