FC Kosova Zürich fiton ndaj GCZ II

FC Kosova Zürich i kthehet fitoreve. Ekipi me i suksesshëm i shqiptarëve të Zvicrës shënon fitore ndaj FC GCZ II me rezultat 2:1. Në një ndeshje dramatike, FC Kosova përmbysi rezultatin në minutat e fundit të lojës.

Në një ndeshje dramatike mes FC Kosova Zürich dhe GCZ II, ekipi vendas arrin të përmbys rezultatin në minutat e fundit të lojës. Në minutën e 20 të pjesës së parë Grashopper Zürich II kishte kaluar në avanzh. Musafirët kishin vënë nën presion lojtarët e FC Kosovës, të cilët po kërkonin fitore në këtë përmballje për t’i ikur fundit të tabelës.

Në minutën e 89 të lojës FC Kosova Zürich arrin ta barazoj rezultatin dhe katër minuta më vonë, në minutën e 94, të kohës shtesë, FC Kosova kalon në epërsi nga një gjuajtje e lirë.

Këto janë tri pikë shumë të rëndësishmë për ekipin që kërkon ti ikë fundit të tabelës dhe luftës për mbetjen në ligë.