Futboll

FC Kosova Zurich barazon me Zug 94 në një ndeshje që e mbizotëroi

FC Kosova konfirmoi përsëri filozofinë e saj të re në këtë lojë por kjo, kësaj radhe nuk mjaftoi për fitore...

Situatat standarde ishin përcaktuese për shënimin e golave ​​në ndeshjen e luajtur këtë fundjavë. Moti ishte ideal për të shkuar në pishinën ose për të mbështetur FC Kosovën. Shumë tifozë zgjodhën këtë, të dytën, shkruan albinfo.ch.

FC Kosova konfirmoi përsëri filozofinë e saj të re në këtë lojë! Ajo dominon lojën në pasime të gjata me sigurinë e topit, kombinime të shkëlqyera dhe lojë të mirë ndërrimi.

Ekipi ynë kaloi në avantazh nga goditja e këndit. Endogan Adili bëri një krosim të shkëlqyeshëm të mprehtë ndërsa kapiteni, Rinor Avdili u shkëput nga kundërshtari dhe u vërsul, duke e goditur topin.

Kosovarët kishin edhe shanse tjera të mira, sikur ai me Labinot Osmanin i cili goditi nga rreth 30m, duke hedhur topin mbi portierin. Sidoqoftë, rezultati i pjesës së parë me 1-0, ishte absolutisht i merituar.

Në pjesën e dytë, kundërshtarët synonin të fusnin në telashe ekipin tonë por pa qenë vërtet të rrezikshëm. Loja e FC Kosovës ishte dinamike por për shkak të vapës, aksionet ndonjëherë nuk shkonin deri në fund.

Pastaj erdhi një goditje nga këndi dhe Zug barazoi rezultatin, raporton albinfo.ch. Kush e njeh mentalitetin e FC Kosovës e di që ekipi kosovar nuk dorëzohet! Në minutën e 90 me një ndërhyrje të bërë  nga Ali Aliji dhe Labinot Osmani FC Kosova kishte ende mundësinë për të siguruar fitoren. Por kjo nuk u arrit.

Lojtarët ishin të zhgënjyer me rezultatin, duke pasur parasysh se mund të arrinin më shumë. Por, ky mentalitet tregon saktësisht cakun që FC Kosova i ka vënë vetes.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI