Futboll

FC Kosova Zurich luan ndaj Zug për Kupë

Skuadra shqiptare do të përballet me Zug 94 për garat e Kupës

Skuadra shqiptare në Zvicër, FC Kosova Zurich të dielën do të ketë një ndeshje të rëndësishme.

Kuqezinjtë do të përballen me Zug 94, në kuadër të Kupës, shkruan albinfo.ch.

Andaj FC Kosova Zurich ka ftuar tifozët e saj për përkrahje, që gjithmonë i kanë qëndruar besnik skuadrës.

Zug 94 garon edhe në Ligën e Parë Inter-Regjionale ku luan edhe FC Kosova Zurich dhe skuadrat kanë njohuri për njëra-tjetrën.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI