Të tjera

Florian Marku, i pamposhtur në Londër

Bokseri Florian Marku është një nga sportistët shqiptarë që nuk njeh humbje.

Të premten mbrëma bokseri shqiptar ka fituar pas gjashtë rundeve ndaj kundërshtarit të tij, Miroslav Serban, shkruan albinfo.ch.

Eventi “UltimateBoxxer” u mbajt në sallën “York Hall” në Londër, ku bokseri shqiptar triumfoi bindshëm ndaj çekut Serban.

Florian Marku ka realizuar katër ndeshje boksi deri tani dhe nuk njeh asnjë humbje.

Pavarësisht se kundërshtari i tij Miroslav Serban – 28 vjeç, njihet si bokseri me më shumë fitore, nga 15 ndeshjet e tij të realizuara, ai ka fituar 11-të prej tyre, ndërsa humbjen e katërt në karrieren e tij ja dhuroi shqiptari, Florian Marku.

?? Florian Marku cruises to victory! #UltimateBoxxer

?? Florian Marku cruises to victory!? 5-0 Boxing? 4-0 MMA? 102-4 Kickboxing#UltimateBoxxer

Publiée par Ultimate Boxxer sur Vendredi 20 septembre 2019