Futboll

Formacionet Zvicër-Kamerun, Xhaka e Shaqiri, nga fillimi

Janë publikuar formacionet e ndeshjes Zvicër-Kamerun

Zvicra sot do të ketë ndeshjen e parë në Kampionatin Botëtor. Nati do të përballet me Kamerunin nga ora 11:00, shkruan albinfo.ch.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të luajnë nga fillimi.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Akanji, Elvedi, Embolo, Freuler, Rodriguez, Shaqiri, Sow, Vargas, Widmer, Xhaka.

Kameruni:Onana, Anguissa, Castelletto, Choupo-Moting, Fai, Hongla, Mbeumo, N’Koiloi, Oum Gouet, Toko Ekambi, Tolo.